Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2024):
• Serdecznie witam i pozdrawiam parafian, gości i sympatyków naszej parafii. Życzę Wam w nadchodzącym tygodniu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
• Od jutra „Biały Tydzień”. Zapraszam do modlitwy dzieci pierwszokomunijne, rodziców i całą wspólnotę parafialną.
• Nabożeństwa do Matki Bożej w niedziele w łączności z Mszą Św. o godz 9.00; w tygodniu w łączności z Msza Św. wieczorną.
• W poniedziałek o 15.30 Nabożeństwo Fatimskie. W środę po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę 15.30 Różaniec. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
• Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kolektę, składane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Wszystkim za dobro niech Pan Bóg błogosławi. Z serca dziękuje tym rodzinom, które złożyły ofiary deklarowane podczas odwiedzin kolędowych na ołtarz św. Rocha. Dziękuje również za ofiary złożone na cele sprzątania świątyni. W ubiegłym tygodniu ukończyliśmy ostatni etap porządkowania i modernizacji parkingu i terenu przy plebanii. Dziękuje panom Rafałowi Kalinowskiemu, Ignacemu Paradowskiemu, Michałowi Mazurowi, Jakubowi Mazurowi, Eugeniuszowi Karolewskiemu i Andrzejowi Herbie za trud wykonania, fachowe doradztwo i wszelką pomoc w podjęciu tego wyzwania. Dziękuje serdecznie Kacprowi Lewandowskiemu i Sławomirowi Żubertowskiemu za pomoc w pielęgnacji terenu za cmentarzem i wokół plebanii.
• Od jutra w naszej świątyni przebogata wystawa obrazów pani Cecylii Szymańskiej o tematyce Maryjnej. Niech wizerunki Matki Bożej będą dla nas inspiracją w życiu duchowym. Zwieńczeniem wystawy będzie Niedziela 2 czerwca, kiedy gościć będziemy ks. dr. Krzysztofa Krzemińskiego, profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także wykładowcę Teologii Dogmatycznej i Moderatora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, który przybliży nam w Słowie Bożym tajemnice życia Matki Bożej. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
• Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej w zakładce „APEL” i zapoznania się z sytuacją oraz przyłączenia się do akcji opisanej w w/w apelu.

• Już dziś chcemy zaprosić na Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę, która odbędzie się w dniach 1-12 sierpnia.
• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.