Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2024):
• Serdecznie witam i pozdrawiam parafian, gości i sympatyków naszej parafii. Życzę Wam w nadchodzącym tygodniu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
• Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o 15.30 oraz nabożeństwie Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz 8.15. Do udziału zachęcam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., jak również młodzież do Bierzmowania. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
• W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
W I piątek od godz. 15.00 okazja do spowiedzi.
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 9.00
• Dzisiejsza Niedziela Ad Gentes – jest dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu zbiórka do puszek na kwiaty do świątyni.
• Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 11-13 marca.
• Spowiedź Wielkopostna z udziałem zaproszonych księży, odbędzie się we wtorek 26 marca od godz: 15. 30.
• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę Różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
• Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kolektę, składane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Wszystkim za dobro niech Pan Bóg błogosławi. Z serca dziękuje tym rodzinom, które złożyły ofiary deklarowane podczas odwiedzin kolędowych na ołtarz św. Rocha. Dziękuje również za ofiary złożone na cele sprzątania świątyni.
• Opłaty cmentarne uiszczać można w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Pokładne opłacamy na pięć, dziesięć, piętnaście lub dwadzieścia lat. Dokonywać można także opłat za wywóz śmieci cmentarnych oraz wodę za rok 2024. Wszystkich opiekunów grobów, którzy jeszcze nie odebrali karty grobu, proszę o spotkanie w biurze parafialnym celem wyznaczenia opiekuna grobu, odbioru karty i uzupełnienia danych.
• Przy wyjściu wyłożone zostały papierowe skarbonki. W Wielkim Poście pamiętajmy o jałmużnie by pomagać najbardziej potrzebującym.

• Nabyć można paschaliki Wielkanocne, małe w cenie 10 zł, duże w cenie 15 zł.
• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Dębowa Łąka 57, 87-207 Dębowa Łaka

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące

87-207 Dębowa Łąka

Dębowa Łąka 57

Nr konta parafii

BS w Golubiu Dobrzyniu

50 9489 0002 2003 0007 9804 0001

e-mail. debowalakaparafia@gmail.com

Dodatkowe dane:

NIP: 878-12-86-098

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.